PayPal.com

Tématem této stránky je použitelnost PayPalu pro příjem plateb.

Peníze´

Je PayPay vhodný pro příjem plateb?

Provozujete-li internetový obchod, umožní vám PayPal jednoduše přijímat platby od zákazníků, a i tehdy, jestliže PayPal účet nemají. Po dokončení objednávky je nakupující přesměrován na stránku PayPalu, kde si vybere způsob platby. Tuto stránku lze částečně upravit podle designu obchodu. V případě, že zákazník nemá PayPal účet, vyplní zde zúčtovací údaje o své kartě a PayPal tak zafunguje podobně jako Google Checkout, to pro zákazníky znamená větší bezpečnost údajů a obchodům odpadá nutnost tyto údaje spravovat, výhodou je taky nízká cena za využití tohoto platebního kanálu. Pokud už zákazník účet má účet u PayPalu, pak platba probíhá ješte snadněji. Zákazník vyplní jen přihlašovací jméno a heslo a pak zaplatí ze zůstatku na svém PayPal účtu nebo kartou.

Poplatky nejsou malé, ale budete-li na účet u PayPal přijímat velké množství plateb, tak se snižují. PayPal účtuje transakční poplatky podle obratu ve výši 1,9-2,9 procenta + 30 centů za každou platbu. Dalším záporem je poplatek za připsání jiné měny než je měna vašeho účtu a k tomu je nutné připočíst nevýhodné kurzové rozdíly. Vyjímkou je, pokud platba přichází z jiného PayPal účtu a je ve stejné měně v jaké je vedený váš účet, tato platba je bez poplatků. Poplatky jsou ale také spojeny s vyplacením peněz na bankovní účet. Jejich výše je různá podle země výběru. Ve Spojených státech a Německu se neplatí nic, v Británii v případě převodu pod 50 liber 25 pencí, nad 50 liber je výběr zdarma, v Rakousku se do 100 eur platí 1 euro.

PayPal není moc výhodný když provozujete eshop v Česku a pouze z Česka jsou také vaši zákazníci. Pro tento případ je levnější řešení použítí platebních karet prostřednictvím smlouvy s Českou bankou. Vyžadujete-li přehlednost, dostupnost, jednoduchost a rychlost a cena za tyto služby pro vás není rozhodující, pak je pro váš business PayPal ideální řešení. Zvolit PayPal jako platební kanál je vhodné pro provozovatele menších webů, kteří neočekávají větší finanční příjmy a bylo pro ně zbytečně obtížné a drahé uzavírat smlouvy s bankami a společnostmi zajišťujícími online platby.

V Česku by mohl PayPal pomoct rozjezdu platbám kartami, zvýšit zájem o internetové aukce, které se zde zatím s žádným větším úspěchem nesetkaly, a hlavně také zafungovat jako levný kanál pro mikroplatby.

Paypal je téměř nezbytný chcete-li obchodovat na eBay.

PayPal jako většina ostatních Internetových transakčních systémů nabízí vlastní affiliate program. Jeho základem je platba procent z poplatků zaplacených vámi získaným uživatelem.

peníze.org › › › internetové platební systémy › › › PayPal › › › obchodní využití

Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.