PayPal.com

Návody na obsluhu PayPal účtu.

Peníze´

Jak používat PayPal

Platba na internetu přes PayPal

Pokud chcete na některém serveru zaplatit pomocí svého účtu u PayPal, nemusíte mít na tomto účtu žádný zůstatek. Na serveru, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby PayPal. Po odeslání objednávky, jste požádáni o přihlášení se do PayPal a odsouhlasení příslušné platby. Tato platba je vám stržena z účtu u PayPal a pokud zůstatek nedostačuje na platbu, tak je provedeno inkaso z platební karty, kterou máte u PayPal zaregistrovanou. Tím je zajištěno, že v podstatě zaplatíte platební kartou, ale její číslo nemusíte poskytovat obchodníkovi nebo serveru, kde platíte.

Můžete také zasílat peníze na jakýkoliv jiný PayPal účet nebo pouze na emailovou adresu. Za PayPal účet ani za platby se neplatí žádné poplatky. Poplatky totiž platí pouze příjemci plateb.

Jak vytvořit žebrací tlačítko pro PayPal

Po plnohodnotnem vstupu služby PayPal do České republice jste si možná všimli, že se stále více na různých www stránkách objevuje žebrací tlačítko Make a Donation, které slouží k zaslání přízpěvku autorovi stránek nebo článku. Používá pro odměnu za odvedenou práci, kterou autor publikuje zdarma. Jak se toto tlačítko vytváří?

  1. Přihlašte se do svého PayPal účtu
  2. Kliknětet na Merchant Services
  3. Poté na Donations
  4. Vyplńte formulář (za jakým účelem chcete tlačítko použít). Pokud potřebujete poradit, pak klikněte v horním pravém rohu na More Resources
  5. V rozbalovacím menu vyberte měnu pro příjem peněz
  6. Klikněte na Create Button Now
  7. Vložte vytvořený HTML kód do vaší stránky
  8. Done

Obrázek si můžete vytvořit i sami. A samozřejmě také můžete vyskoušet přispět nějakou tou korunkou :-)

Posílání vetších částek na bankovní účet - ověření

Nepříjemnou vlastností PayPal je to, že často vyžadují nesmyslné věci. Například chcete-li si na svůj účet přeposlat z PayPal účtu větší částku (myslím, že nad 20000Kč), pak požadují další ověření. V tom případě jim musíte zaslat okopírovaný doklad s fotografií /např.OP/ a kopiji účtu od telekomu, elektráren nebo plynáren obsahujícího vaší adresu. Je to nepříjemná věc, jestliže účty nemáte vedeny na své jméno.


mini rady

Na bankovní účet vedený v Kč si posílejte pouze české koruny. V opačném případě se platba vrátí a bude vám strženo okolo 200Kč za chybu při zasílání peněz. Je tedy nutné peníze převést do české měny přímo na PayPal, kde jsou ale velmi nevýhodné kurzy.

peníze.org › › › internetové platební systémy › › › PayPal › › › návod

Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.