MomeyBookers.com

Nápověda k účtu u Moneybookers.

Peníze´

Administrace účtu

Po úspěšné registrace jste přihlášeni do administrace svého účtu. V horní části je zobrazena následující hlavní nabídka včetně zůstatku na vašem účtu. Pro správu vašeho účtu slouží volba profile, kde můžete provádět aktualizaci vašich registračních údajů, spravovat emailové adresy a faxová čísla a spravovat registrované bankovní účty a platební karty.

Přidání bankovního účtu

V hlavní nabídce zvolíme volbu profile. Zobrazí se nám stránka pro správu účtu, kde zvolíme tlačítko Add u seznamu bankovních účtů a pak se obrazí formulář pro zadání země, ve které je bankovní účet veden. Pro ČR se dále zadává kód banky. Po jeho zadání a stisknutí tlačítka Next je zobrazen formulář pro zadání čísla účtu. První pole ve formuláři slouží pro zadání předčíslí účtu, druhé pro zadání čísla účtu. Pokud vaše číslo účtu nemá předčíslí, je nutné do tohoto pole zadat nulu. Formulář opět odešlete tlačítkem Next. Pak je zobrazena stránka pro správy bankovních účtů, kde je zobrazen námi zadaný bankovní účet. Bankovní účty přiřazené k Moneybookers účtu slouží pro výběr peněz z Moneybookers účtu a jejich převod na vybraný bankovní účet.

Přidání karty k účtu

V hlavní nabídce zvolíme volbu profile. Zobrazí se nám stránka pro správu účtu, kde zvolíme tlačítko Add u seznamu karet. Zobrazí se vám formulář pro zadání údajů o platební kartě. Karty musí být embossované, to znamená že musí mít reliéfní písmo a musí mít povolené transakce v prostředí internetu. Po zadání typu karty, čísla karty, data exspirace a verifikačního kódu z druhé strany karty (poslední tři číslice) odešleme tyto údaje tlačítkem Add. Tím jste přiřadili k účtu platební kartu, ze které můžeme na účet u Moneybookers převádět peníze.

Převod peněz na Moneybookers účet

Peníze na Moneybookers účet můžete zasílat buď z jakéhokoliv bankovního účtu (společnost Moneybookers vlastní v ČR účet u Živnostenské banky, takže platíte pouze poplatky za převod své bance) nebo pomocí platební karty (poplatek 2,5 %).

V hlavní nabídce zvolíme volbu upload funds a vybereme metodu, kterou chceme použít. U převodu z bankovního účtu jsou pouze zobrazeny údaje, které je nutné použít pro zadání platebního příkazu ve vaší bance. Číslo účtu je zobrazeno v informacích, kód banky pro Živnostenskou banku je 0400 a jako variabilní symbol je nutné použít vaše ID, které je zobrazeno v položce Reference. Váš název bankovního účtu by měl mít stejný název jako vaše údaje uvedené při registraci. Pokud tomu tak není, je potřeba kontaktovat podporu na adrese service@moneybookers.com.

Výběr peněz z MoneyBookers účtu

Pokud si chcete peníze z MoneyBookers účtu převést na váš účet u banky v tuzemsku, zvolte v uživatelské nabídce možnost Withdraw. Vepište sumu, kterou chcete vybrat a potvrďte. Peníze se potom během 3 dnů převedou na váš tuzemský účet, který máte uvedený v nastavení (strhává se poplatek za převod okolo 50 Kč). Peníze si můžete nechat zaslat také na vaši embosovanou kreditní kartu VISA (strhává se poplatek za převod okolo 60 Kč).

Platba na internetu přes Moneybookers

Pokud chcete na některém serveru, který to podporuje, zaplatit pomocí svého účtu u Moneybookers, nemusíte mít na tomto účtu žádný zůstatek. Na serveru, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby Moneybookers. Po odeslání objednávky, jste požádáni o přihlášení se do Moneybookers a odsouhlasení příslušné platby. Tato platba je vám stržena z účtu u Moneybookers a pokud zůstatek nedostačuje na platbu, tak je provedeno inkaso této částky z platební karty, kterou máte u Moneybookers zaregistrovanou. Tím je zajištěno, že v podstatě zaplatíte platební kartou, ale její číslo nemusíte poskytovat obchodníkovi nebo serveru, kde platíte.

Také můžete posílat peníze na jakýkoliv jiný Moneybookers účet nebo pouze na emailovou adresu (poplatek 1,80 €).

Tip

Moneybookers účet je možné použít i pro převod peněz mezi vašimi bankovními účty v různých zemích. Stačí pouze tyto dva účty přidat ve správě bankovních účtů. Z jednoho účtu pak převedete peníze na Moneybookers účet a následně je převedete na druhý účet v zahraničí. Zaplatíte tak zanedbatelné poplatky oproti poplatkům za zahraniční platby v normální bance.

Ostatní

Veškeré transakce jsou zaznamenávány v History. Peníze se mezi různými měnami přepočítávají automaticky.

peníze.org › › › internetové platební systémy › › › MoneyBookers › › › návod na obsluhu účtů

Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.