MomeyBookers.com

Tématem této stránky je Moneybookers - internetový platební systém.

Peníze´

MoneyBookers - úvod

Po PayPay je MoneyBookers moje nejoblíbenější internetová transakční služba.

Portál www.moneybookers.com je součástí anglické bankovní společnosti Gatcombe Park Ventures Limited sídlící v Londýně. V současné době má okolo 1,8 milionů klientů.

 • je oficiálně dostupný pro uživatele z ČR s veškerou uživatelskou podporou
 • umožňuje převádět finanční prostředky do ciziny za místní poplatky
 • můžete převádět peníze ze zahraničí na svůj bankovní účet v ČR za rozumné poplatky
 • můžete on-line platit v aukcích a zahraničních e-shopech
 • na Moneybookers konto si můžete nechat posílat peníze vydělané pomocí internetu
 • svůj účet můžete vést v jakékoli měně

Moneybookers má účty ve více než 30 zemích. Na Slovensku v HVB bank Slovakia a v České republice v Živnostenské bance.

Převod peněz na váš bankovní účet trvá 3 dny, stejnou dobu zabere vklad na Moneybookers konto. Převod finančních prostředků kterémukoli uživateli Moneybookers je on-line, peníze jsou na kontě okamžitě.

Poplatky

 • zřízení elektronické peněženky - zdarma
 • vedení účtu - zdarma
 • příjem veškerých finančních prostředků na účet Moneybookers - zdarma
 • převod finančních prostředků na svůj bankovní účet v ČR 1,80 Eur
 • převod finančních prostředků jakémukoli uživateli Moneybookers na světě 15 Kč

Na rozdíl od PayPalu je u MoneyBookers poplatkový strop a odlišně má stanoveny i poplatky. Příjem platby je vždy zdarma, platí se naopak za odchozí platbu, a to 1 % z částky, ale maximálně cca 15 Kč (zavisí to na kurzu). Pokud však chcete využívat merchant tools, to je mít okamžitou informaci o prováděné platební transakci, zaplatíte poplatek vy jako obchodník, a to 2%. Kupující v tom případě platí jen cenu výrobku nebo služby a žádný poplatek za platbu. Další výhoda oproti Paypal jsou výhodnější kurzy.

Bezpečnost

Platební systém Moneybookers je vytvořen se stejnými požadavky na bezpečnost jaké používají pro své systémy banky a společnosti obchodující na kapitálových trzích, používá se většina moderních zabezpečovacích technologií: přihlášení uživatele, uživatelské údaje a všechny finanční transakce jsou chráněny použitím Secure Socket Layer (SSL) - technologie se 128bitovým šifrováním, certifikované společností VeriSign. Při přihlášení musíte zadat Váš e-mail na který jste se zaregistrovali, heslo a opsat do přihlašovacího formuláře náhodně vygenerovaná čísla z obrázku vedle něj.

Nevýhody MoneyBookers

Zásadním problémem je menší rozšíření systému /neplatí pro Asii/.

Pokud by vám poslal na moneybookers.com peníze z bankovního účtu někdo cizí, anebo jste se snažili je vložit v hotovosti. Firma vás napoprvé slušně upozorní a peníze připíše. V případě opakování nedostanete už nic a naopak vám bude naúčtována sankce ve výši 300 Kč za každý takový pokus.

Zajímavosti

Přes Moneybookers taktéž můžete odesílat a přijímat faxy. Pokud máte u Moneybookers konto, můžete si zažádat o přidělení faxového čísla. Veškeré faxy odeslané na toto číslo budou chodit na Váš email. Funguje to i naopak. Tato služba je zpoplatněna paušálně. Přes moneybookers lze také odesílat SMS za jednotnou cenu komukoli na světě.

Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.