Internetové platební systémy

TÉMATEM této stránky jsou virtuální peněženky.

Peníze´

Internetové platební systémy - Paypal, Paypay, MoneyBookers a další

Jedná se o jakési virtuální peněženky, transakční systémy pomocí kterých lze platit na Internetu a samozřejmě také platby příjmat.

Některé internetové platební systémy umožňují velmi levně, rychle a spolehlivě provádět mezinárodní platební transakce.

  • Peníze můžete posílat na vaše nebo cizí účty u klasických bank v čechách nebo v zahraničí.
  • Pomocí internetových platebních systémů můžete přijmout platbu z klasických bankovních účtů vedených v kterékoliv zemi a platce přitom ani neví, že peníze nepřeposílá na normální bankovní účet.
  • Těchto systémů lze využít k levnému převodu mezi vašimi vlastními účty vedenými v různých zemích.

Velmi zajímavá je skutečnost, že příživníci z českých finančních úřadů nemají nad těmito transakcemi kontrolu. Samozřejmě anonymita není dokonalá, převody velmi velkých obnosů pravděpodobně neuniknou pozornosti tajnych služeb. Takže pokud chcete podporovat teroristické aktivity, pak musíte použít dokonalejšího krytí. Jestliže si pouze chcete užít vámi vydřených peněz, bez toho aniž by jste pomáhali zvyšovat životní úroveň státních úředníků, pak obavy z těchto systémů nejsou na místě.

V této sekci webu Peníze.org se chci věnovat všem zajímavým a použitelným Internetovým platebním systémům. Předem se omlouvám za častečnou neobjektivitu, protože osobně považuji za nejlepší PAYPAY, a proto ho náležitě protěžují. Jsem si ale vědomý, že jsou okolnosti, za kterých může být některá z velkého množství virtuálních peněženek vhodnější. Pro některé účely může být můj oblíbený PayPay nepoužitelný.

Nezanedbatelnou výhodou je, že účty lze zakládat zdarma, zadarmo bývá také jejich vedení, a proto je možné bezproblémů mít založeny účty všude, kde to má jen trochu smysl a vždy využít pro konkrétní situaci ten nejvhodnější.

Za důležité považuji zmínit bezpečnost vašich peněz v tomto virtuálním světe. Systémy samotné bezpečné jsou, je to mimo jiné dáno tím, že od samého počátku vzniku této myšlenky, docházelo k obrovskému množství pokusů o prolomení jejich bezpečnostních šítů a zkušenostmi se lidé učí. Chyby, ale mohou nastat na straně uživatele a je nutné si dávat velký pozor na phishing a jiné metody hackerů. Přístupové údaje je bez nadsázky nutno hlídat jako oko v hlavě. V každém případě se vyhněte stavu, kdy by jste měli na jednom účtu větší množství peněz, nedej bože všechny vaše úspory. Internetové peněženky, totiž stejně jako klasické bankovní domy mohou kdykoliv zkrachovat.
Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.