e-gold.com

TÉMATEM této stránky je Egold.

Peníze´

Historie e-gold

E-gold (www.e-gold.com) byl založen doktorem Douglasem Jacksonem a Barry K. Downeyem v roce 1996 a je provozován společností Gold & Silver Reserve Inc. Je nejstarší digitální zlatou měnou. V červenci roku 2006 bylo v systému e-gold alokováno více než 3,677 tun zlata v celkové hodnotě více než 86 milionů amerických dolarů, což se blíží hodnotě zlatých rezerv malých států. Průměrně je denně uskutečněno 66 000 transakcí jejiž celková hodnota přesahuje 10,5 milionů $ (460 kg zlata denně). Od listopadu roku 2003 do července roku 2006 přibylo na e-gold více jak dva miliony účtů, to je 55% roční nárust. Podrobné a aktuální statistiky jsou k dispozici na internetových stránkách e-gold (www.e-gold.com).

Rezervy a krytí

E-gold musí držet minimálně 100% hodnoty drahého kovu cirkulujícího v systému ve speciálně určených úschovnách zlata. V současné době (červeec 2006) v systému e-gold cirkulují 4 druhy drahých kovů:

  • e-gold (zlato) . více než 3,6 tuny
  • e-silver (stříbro) . více než 4,3 tuny
  • e-platinum (platina) . více než 12,4 kg
  • e-palladium (paladium) . více než 12,4 kg

Díky komoditní povaze je e-gold odproštěn od inflačních, devalvačních a jiných rizik, které jsou spojeny s držením jiných měn. Hodnota jednotlivých kovů neustále fluktuuje v závislosti na vývoji cen jednotlivých komodit na světových trzích.

Nákup a prodej e-gold

E-gold představuje velmi atypické řešení. Zatímco Moneybookers nebo PayPal umožňují vložit a vybrat peníze přímo z jejich webového prostředí, je v případě obstarání e-gold nutné využít služeb tak zvaných exchangerů, jejich činnost se podobá směnárenské činnosti. Příkladem je Omnipay.com. Prvním oficiální projekt v České republice zaměření na zprostředkování zlaté měny je www.goldexchange.eu

Rizika

Z podstaty fungování systému e-gold a za předpokladu, že elektronické zlato je zajištěno fyzickým uložením drahého kovu, nikoliv dluhem nebo jiným finančním nástrojem, by nemělo docházet k finančním rizikům, jako u jiných finančních nástrojů. E-gold představitelem měny, která v sobě zahrnuje malá finanční rizika. Je nutné upozornit, že minimum finančního rizika neznamená neexistenci veškerých rizik. Pořát tu jsou totiž rizika kurzového charakteru, která vyplývají z rizik komoditního trhu (výkyvy ceny drahých kovů) a rizika související s podvodným jednáním.

Obecná charakteristika systému e-gold

Systém e-gold je díky svým vlastnostem častým terčem různých podvodníků, hackerů, ale i organizovaných skupin.

Mezi hlavní charakteristiky systému patří:

  • Velká anonymita uživatelů.
  • Neexistence transakčních limitů. Bez jakýchkoliv problémů lze převádět částky o několika milionech dolarů prakticky bez povšimnutí.
  • Nevratný charakter plateb, a to i v případě, že se jedná o podvodnou aktivitu. V těchto případech má poškozený sice nárok na odškodnění, ale vyšetřování, popřípadě navrácení platby je možné až na základě soudního příkazu.
  • Laxní přístup provozovatele systému v ověřování skutečné identity jednotlivých uživatelů.
  • Kdokoliv je schopen vytvořit několik účtů znějících na různá jména.

Z těchto důvodů je e-gold nejrozšířenějším platebním systémem pyramidových her, HYIP systémů a dalších nelegálních programů

.

E-gold je kritizován různými státy včetně USA, že svoji benevolentností a anonymním charakterem nepřímo podporuje praní špinavých peněz, obchod s dětskou pornografii a mimobankovní převody teroristických organizací. Pro určité aktivity je e-gold tou nejlepší volbou.

Pořiďte si mezinárodní účet zdarma - a vydělávejte s ním.

MoneyBookers

PayPal


registrace

K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.