Oberbank AG

Informace o banceOberbank AG

Peníze´

Oberbank AG pobočka Česká republika

Adresa: nám. Přemysla Otakara II 6/3, 370 01 České Budějovice

IČO: 26080222

BANIS: 8040; Znakový kód: SMWR

zelená linka: nezjištěno

www.oberbank.cz : Poskytujeme bankovní služby pro firemní a privátní klientelu.

Banka byla založena v Linci - 1.června 1869 - Carlem Franzem Plackem von Planckburg pod jménem "Bank für Oberösterreich und Salzburg". Těžké období zažila po "černém pátku" na New Yorkské burze (9.května 1873), kdy se jí ztěží podařilo odvrátit konkurz. Později byla vlastněna společnostá Creditanstalt. V roce 1952 převedla Creditanstalt svůj akciový podíl po třetinách na banky - Bank für Oberösterreich und Salzburg, Bank für Kärnten und Steiermark a Bank für Tirol und Vorarlberg. Od roku 1977 vstupuje Oberbank společně se svými dvěma sesterskými bankami na veřejnost jako 3 Banken Gruppe - Skupina tří bank. Banky vlastní navzájem podíly ostatních sesterských bank a garantují tak svou nezávislost. V roce 1990 Oberbank vstupuje na trh v Německu.

Na trh v ČR vztoupila Oberbanka 1.října 2004, kdy zde koupila pobočkovou síť podniku Sparkasse Mühlviertel - West banka Aktiengesellschaft.

Co se poplatků týká nepatří Oberbank k nejlevnějším bankám. Nabízí však výhodné úrokové sazby u úvěrů a termínovaných vkladů.

Přístup k účtu je možný i pomocí Internetu.K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.