KB

Informace o Komerční bance

Peníze´

Komerční banka, a.s.

Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, Praha 1, 11407

IČO: 45317054

BANIS: 0100; Znakový kód: KOMB

zelené linky: 800 111 055

www.kb.cz : komplexní finanční služby drobného, investičního a podnikového bankovnictví. Depozitní produkty, přímé bankovnictví, úvěry, pojištění, investiční služby, hypotéky, produkty pro podnikovou klientelu, platební karty.

Komerční banka vznikla v lednu 1990 vyčleněním z bývalé státní banky československé na území České republiky.

Komerční banka patří k významným bankovním institucím nejen v ČR, ale i v regionu východní a střední Evropy. KB je součástí skupiny Société Générale, páté největší bankovní skupiny v Eurozóně. Služeb Société Générale využívá okolo 19 mil. klientů na celém světě.

KB zaměstnává přez 7 400 zaměstnanců, kteří obsluhují více než 1.450.000 klientů. Komerční banka má 359 obchodních míst v České republice, provozuje 607 bankomatů.

K finanční skupině patří také stavební spořitelna Modrá pyramida.

V 90. letech se banka stala obětí tunelování. Například izraelský státní občan Barak Alon z KB podvodně vylákal okolo osmi miliard korun. Proběhlo také několik pokusů podat žalobu na Františeka Chvalovského. Ve věci podvodů stanulo před soudem několik manažerů banky.

V roce 2006 zmizely několika klientům z peníze z účtů. Podvodníci k tunelování zneužili nástroje internetového bankovnictví na osobních počítačích podvedených klientů. Komerční banka škody uhradila.

"Komerčka" se stala obětí počítačových podvodů již v minulosti:

  • V červenci 1994 převedl počítačový expert pražské pobočky KB Pavel Vedral pomocí vlastního programu z centrály banky 31,9 milionu korun na její pobočku v Chrudimi. Za toto byl odsouzen na sedm a půl roku vězení.
  • Richardu Šlapkovi se podařilo KB prostřednictvím internetu připravit o 60 miliónů korun tak, že z účtu vedeného v tomto finančním ústavu převedl peníze do Expandia Banky, odkud se je pak snažil převézt na několik dalších účtů a vkladních knížek. Za to byl v říjnu 2004 odsouzen na šest let vězení.
  • Další informace: Jak vykrást banku.


K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.