ING

Informace o bance ING Bank

Peníze´

ING Bank N.V.

Adresa: Nádražní 344/25, Praha 5, 15000

IČO: 49279866

BANIS: 3500; Znakový kód: INGB

zelená linka: 800 159 159

www.ing.cz: globální finanční instituce původem z Nizozemí. Nabízí služby v oblasti pojišťovnictví, penzijního spoření , bankovnictví a správy aktiv.

Vznik ING Group se datuje do roku 1991, kdy došlo k propojení bankovní skupiny NMB Postbank Groep a největší holandské pojišťovny Nationale-Nederlanden. Zpočátku se společnost jmenovala Internationale Nederlanden Group. Protože ve finančních kruzích se rozšířilo označení ING, tak došlo k změně statutárního názvu na ING Groep N.V.

ING působící v 50 zemích světa a má více než 112 000 zaměstnanců.

V ČR působí banka od roku 1991. Zastřešuje několik samostatných společností. Tyto společně nabízí klientům integrované služby v oblastech penzijního připojištění, pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv.

ING Pojišťovna

Pojišťovna ING je členem České asociace pojišťoven. V roce 1992 jako první zahraniční pojišťovna u nás záskala licenci k uzavírání pojistných smluv Dnes 3. největší životní pojišťovnou v ČR (pokrývá 12% trhu).

ING Banka

Nabízí bankovní služby soukromé i firemní.

ING Penzijní fond

Působení na českém trhu zahájil v roce 1995 pod jménem Průmyslový penzijní fond. Je členem Asociace penzijních fondů ČR.

ING Lease

Od dubna 1997 nabízí zahraničním i domácím společnostem finanční a operační leasing. Také se zabývá prodejem na tzv. zpětný leasing.

ING Real Estate

Zabývá se financováním a developerstvím realit. Zaujímá klíčovou pozici na světovém obchodu s nemovitostmi. Působí v Evropě, Asii, Severní Americe a Austrálii. Na českém trhu působí od roku 1990.

ING Investment Management

Poskytuje služby v oblasti správy aktiv na domácích i zahraničních trzích. V ČR poskytuje služby institucionálním investorům. Soukromým investorům jsou určeny otevřené podílové fondy ING. Společnost spravuje majetek z více než 50 miliard korun.

V Praze patří ING například Tančící dům na Jiráskově náměstí a nákupní a administrativní středisko Zlatý anděl ve kterém má sídlo většina společností skupiny ING v České republice.

Oranžový lvíček - znak ING - stojí v ČR například za bytovým komplexem De Gaulle, residenčním projektem Villa Bianca, multifunkční Arénou Holešovice, kancelářským projektem Riverside Court a smíšeným projektem IGY v Českých Budějovicích.K pozornosti


Tady může být váš odkaz, vaše reklama. V případě zájmu mne kontaktujte.